Як правильно вибирати та зберігати арабіку для збереження її смакових якостей
Арабіка – найпоширеніший сорт. Вирощують її у багатьох країнах та на різних континентах. Тому вона має безліч різновидів, що відрізняються смаковими та ароматичними особливостями. Всі їх поєднує м’який смак, легка кислинка, тонкий аромат і багатий смак.
Критерії правильного вибору
Якщо ви вирішили купити каву оптом, то особливо важливо підійти до вибору усвідомлено та всебічно. Важливо враховувати три основні моменти.
- Країна походження.
- Запах.
- Зовнішній вигляд.
Від регіону вирощування кавових дерев залежить більшість смако-ароматичних властивостей. На це впливають не лише кліматичні умови, а й навіть склад ґрунту. Зокрема саме з цієї причини бразильська арабіка порівняно міцна, а африканська – більш м’яка та солодкувата.
Якісні та свіжі зерна мають характерний приємний аромат, який з’являється відразу після розкриття пакування. Якщо відчувається запах гару, це може свідчити про те, що кава «пересмажена» і тим самим виробник намагається приховати її недоліки.
Також важливо звернути увагу на те, як виглядають зерна. Їхня поверхня повинна бути без тріщин і маслянистих слідів. Якщо вони є, значить виділялася ефірна олія – головне джерело смаку та аромату.
Обов’язково необхідно враховувати ступінь обсмажування. Усього їх існує три:
- світлий;
- середній;
- темний.
Світла робить смак м’якшим і солодшим, формує різноманітний післясмак. Середня є золотою серединою. Це найпоширеніший варіант, з оптимальним балансом кислинки та гіркуватості. Темне обсмажування – це міцна кава, насичена і з великою концентрацією кофеїну.
Правила зберігання
Щоб арабіка швидко не зіпсувалася і не втратила свої неперевершені смакові характеристики, потрібно дотримуватися певних правил її зберігання. Особливо це стосується розкритих пакувань, вміст яких контактує з повітрям та окислюється, тобто починає поступово псуватися.
Необхідно уникати прямої температурної дії, тобто зберігати зерна якомога далі від прямих сонячних променів або плити (духовки). Після розкриття пакунку їх можна пересипати в герметичну, непрозору ємність. Помістити її краще в темне та прохолодне місце. Річ у тому, що під дією тепла виділяється ефірна олія. А разом з цим «випаровується» кавовий аромат та смак. «Відкриті» зерна, без втрати смако-ароматичних властивостей, можуть зберігатися до двох місяців.
Те саме стосується й меленої кави. У закритому пакунку вона може зберігатися відносно довго, оскільки вакуумується за допомогою інертного газу. А ось після її відкриття термін зберігання значно скорочується – здебільшого не більше двох тижнів. Найбільш «універсальною» вважається розчинна арабіка, адже її можна використовувати у термін, не пізніше за два роки з дати виробництва.
Оставить ответ