Харчування при ендокринних захворюваннях: особливості та правила
У багатьох людей сьогодні зустрічаються різноманітні захворювання щитовидної залози. Пов’язано це як зі станом природи і навколишнього середовища, що все більше погіршується, так і через гени, що передаються з покоління в покоління.
Щоб вирішити цю проблему, пацієнти часто приходять на прийом до лікаря-дієтолога з питанням: яким має бути їхній раціон, якщо вони страждають на захворювання щитовидної залози? Чи взагалі існує дієта в разі підвищених гормонів щитоподібної залози і як її підібрати?
У якому випадку може допомогти дієта при захворюваннях щитоподібної залози
Насамперед потрібно розібратися, яка причина того чи іншого гормонального дисбалансу. Деякі піддаються хоча б частковому лікуванню, коли застосовується дієта при захворюваннях щитоподібної залози, інші ж – ні.
Є 4 основні причини виникнення проблем із щитовидкою:
- різкі зміни у організмі – від них можуть виникнути пухлини на ендокринних вузлах;
- генетика – деякі захворювання чи схильність до них передаються від батьків;
- спосіб життя: якщо ви вживаєте багато шкідливої їжі і не займаєтеся активною діяльністю, велика ймовірність появи чи погіршення вже наявного гормонального дисбалансу;
- ураження імунною системою організму, також відоме як автоімунне захворювання.
Нутриціолог зможе допомогти з тими, які пов’язані з нездоровим способом життя. Інші ж, хоч і не залежать від харчування, можуть бути зменшені і більше піддаватися контролю, якщо ви дотримуєтесь здорової програми харчування.
Здорова дієта в разі підвищених гормонів щитоподібної залози
Якщо у вас хвора (наприклад, збільшена через підвищений рівень деяких гормонів) щитоподібна залоза, харчування повинно бути змінено відповідно до дисбалансу того чи іншого гормону. Для цього проводяться аналізи, а також первинні консультації із фахівцями сфери.
Важливо буде змінити вживану кількість мікроелементів та вітамінів в організмі, а особливо – йоду. Якщо він підвищений, потрібно буде зменшити в раціоні його джерела: морські продукти та водорості, деякі крупи (гречка та пшоно), молочні продукти. Якщо ж він знижений, програма харчування буде підібрана навпаки, за принципом підвищення.
У будь-якому випадку обов’язково проконсультуйтеся з ендокринологом та дієтологом перед початком нової програми харчування у разі захворювань щитовидної залози. Без їхньої допомоги ви не зможете вибудувати дійсно корисний для стабілізації рівня гормонів раціон.
Оставить ответ