Унікальна система тренувань для військових та цивільних
Мова йде про страйкбол, або «airsoft», як ще його називають в західних англомовних країнах. Фактично – це військово-тактична гра, аналоги якої в тій чи іншій мірі існували багато де. Загадати тільки «зарніцу», в яку грало, напевне, все молоде покоління СРСР. Але страйкбол страйкболом робить саме його технічна складова – використання спеціальної пневматичної зброї, яка копіює бойову за багатьма параметрами (вигляд, вага, режими вогню, скорострільність, спосіб перезарядки). Страйкбольна пневматика дозволена законом в Україні і розглядається як розважально-тренувальна; вона не вимагає ліцензії і особливих правил ввезення чи зберігання. При цьому, страйкбольні приводи здійснюють прямий постріл на дистанцію майже 50 метрів, чого достатньо для імітації бойових дій та тренувань з тактики бою на коротких дистанціях.
Страйкбол і цивільні
До повномасштабного вторгнення страйкбол в Україні розглядався лише як спосіб дозвілля для дорослих (правила забороняли залучати до гри учасників молодше 18 років). Ігри проводилися по кільком напрямкам: ігри вихідного дня, рейди (поєднані з туризмом) та мілсім або військова симуляція. Останні максимально копіювали військові навчання, до них залучалися навіть окремі зразки демілітаризованої бронетехніки. До 2022 року в Україні нараховувалося більше 100 різноманітних страйкбольних команд. Кілька громадських організацій, створених ними, прагли легалізувати страйкбол як повноцінний вид спорту (практика країн Європи та деяких країн колишьної СНД). Але планам завадила війна.
Страйкбол і українсько-російська війна
Цілком мирне хобі потрапило до лав ЗСУ разом зі самим страйкболістами, які в значній своїй масі стали добровольцями в перші ж дні війни. Якраз в цей час військове керівництво згадало про досвід розвинених країн заходу, де страйкбольні тренування використовуються військовими для навчання новобранців. В США цей процес започатковано ще на початку 2000-х років, а з 2008-го навіть розроблялися страйкбольні приводи спеціально для навчання силовиків. Дійшло до того, що airsoft-репліки навіть офіційно взяла на озброєння берегова охорона США. Близька до цього ситуація й в Британії, Німеччині, Ізраїлі, Португалії. Португальці так і взагалі вважають, що airsoft – це серйозна тренувальна база саме для військових та поліцейського спецназу.
Чому варто спробувати і вам?
По-перше, це найдешевший спосіб імітації вогневого бою, який доступний військовим і цивільним. Один бойовий патрон коштує приблизно стільки, стільки 300-400 страйкбольних кульок. Грубо кажучи, маючи тренувальний автомат та струм, щоб підзарядити його акумулятор, ви можете провести повний тренувальний день за ціною звичайного патрона до АК.
Звісно, можливості пневматики не рівня можливостям бойової зброї. Але ви можете вільно вражати супротивника, не хвилюючись за його здоров`я, виконувати всі ті ж прийоми, що і з реальним автоматом: «нарізати вугли», відпрацьовувати дії в групі та багато іншого. З захисного обладнання треба тільки балістичні окуляри, щоб вберегти очі від потрапляння кульки.
Де шукати страйкбольні тренування в різних містах?
Простіше за все звернутися до цільових airsoft-форумів, де є гравці-ветерани. Вони без проблем зорієнтують де місце найближчого полігону та запропонують прокат. Окрім цього організувати тренування можуть і професійні оператори – такі як Strikeshop Action, філії якого діють в Києві, Львові та Коломиї. В них ви можете знайти багатогранну інструкторську підтримку, супровід проведення тренувань, розгалужену мережу полігонів та навчальні програми, якими користуються військові та бійці ДФТГ.
Оставить ответ