Характеристики, властивості та сфера застосування кіперної стрічки

Кіперна стрічка (тесьма) є досить затребуваною фурнітурою у швейній справі. Вона являє собою смугу невеликої ширини, виготовлену з різних матеріалів (залежно від призначення).

Для її виготовлення найчастіше використовуються саржеве або діагональне плетіння.

Кіперна тасьма має кілька різновидів:

  • бавовняна, виготовлена з натуральної сировини;
  • синтетична, що використовується в промислових цілях, виготовлена з поліефірної нитки або волокна;
  • декоративна, виготовлена з поліефірновискозної пряжі.

У сучасній промисловості, при виготовленні кіперної тасьми, поряд з натуральними складовими додаються синтетичні, що підвищує її властивості в рази. Як добавка використовується лавсан або поліестер.

Готовий виріб може відрізнятися шириною та щільністю. Їх основними особливостями є досить щільний край, що не піддається обсипанню, відсутність деформації та щільність. Розірвати її руками, без використання спеціального інструменту, неможливо.

Кіперна тасьма підбирається виходячи із густини. Тонка стрічка використовується для обрамлення виробу, так як здатна набути форми краю або вирізу, підлаштовуючись під нього за рахунок тонкості та еластичності. Щільні стрічки застосовуються при пошитті виробів, де деякі елементи повинні бути міцнішими, ніж сам виріб, для надання зносостійкості.

Характеристики, властивості та сфера застосування кіперної стрічки

Якщо ви вирішили придбати кіперну стрічку, необхідно знати, що вона виготовляється відповідно до ГОСТу, за приписами якого має такі параметри:

  • функціонувати у температурному діапазоні від -400 до 1000 градусів;
  • мати товщину від 0,24 до 0,38 мм;
  • ширина повинна варіюватися від 8 до 50 мм;
  • виріб у готовому вигляді укладається в рулон, довжина якого від 50 до 200 метрів.

Матеріал не проводить електрику, але легко піддається горінню. Більш стійкими показниками зносостійкості має тасьма із включенням синтетичних волокон. Вона не боїться підвищеної вологості та перепаду температурного режиму. Не піддається ультрафіолетовим променям та придатна до чищення у жорсткому режимі.

Тесьма, виготовлена з натуральних волокон, відрізняється гіпоалергенністю і добре вбирає вологу. Вона знайшла широке застосування у швейній та взуттєвій справі, а також при виготовленні головних уборів, переважно капелюхів. Декоративна кіперна стрічка широко використовується у рукоділлі або при складанні флористичних композицій.