Основні різновиди акумуляторів безперебійного живлення та їх особливості

Джерела безперебійного живлення – найважливіший елемент забезпечення стабільного та безперервного енергопостачання об’єкта. Залежно від місткості батарей та потужності навантаження, вони здатні забезпечити електроенергією споживача від кількох хвилин до 10 годин. Які джерела енергії краще використовувати – стартові, літій-іонні або нікель кадмієві акумулятори – можна купити будь-які, але як витратити гроші максимально раціонально?

Літієві або нікель кадмієві акумулятори: купити які краще

Можна виділити кілька основних вимог, яким повинні відповідати акумулятори безперебійного живлення:

  • стабільно видавати потрібну напругу протягом заданого відрізка часу;
  • швидко відновлювати заряд – електрику можуть подавати на невеликий час, за цей період потрібно максимально відновити місткість;
  • витримувати глибокий розряд – тобто максимально використовувати заявлену в паспорті місткість;
  • він повинен вимагати мінімального обслуговування та контролю з боку користувача.

Крім того, необхідно врахувати, в яких кліматичних умовах доведеться функціонувати ДБЖ (передусім – це температурні параметри), кількість циклів заряду/розряду, які він здатний витримати. У деяких випадках визначальними можуть бути габарити або стійкість до вібрації.

Виходячи з вимог, відразу необхідно виключити стартові акумулятори – вони здатні видавати струм протягом дуже нетривалого часу. Крім того, розряд на рівні 40-45% від паспортної місткості стає для них критичним і може призвести до виходу з ладу. Але головний їх недолік – вони мають дуже незначні показники кількості циклів заряд/розряд. Тому оптимальним рішенням стануть літієві або нікель кадмієві акумулятори, які можна купити дешевше. Втім, вибір конкретного типу АКБ залежить від переліку завдань, які доведеться вирішувати та особливостей техніки, яка буде підключатися. Нікель кадмієві АКБ незамінні, якщо прийдеться працювати в умовах низьких температур – вони практично не втрачають місткість, на відміну від літієвих.

І ще одна важлива порада – не купуйте акумулятори невідомих китайських виробників, навіть якщо продавець надає на них гарантію. Швидше за все це гарантія від виробника, тому доведеться відправляти АКБ на завод-виробник. З одного боку – це займе дуже багато часу, протягом якого покупець залишається без джерела живлення. З іншого – може доведеться сплатити за доставку акумулятора до Китаю, а потім – назад. У сумі це виявиться дорожчим, ніж просто купити новий акумулятор. Тому краще вибрати акумулятори українського виробника, ціна яких є цілком конкурентною в порівнянні з китайськими аналогами.