Що представляють собою елементи фіксації кузова: їх особливості

Існує велика кількість елементів, що належать до автомобільної фурнітури. Чому так важливі елементи фіксації кузова, і якою має бути автофурнітура для вантажних автомобільних фургонів? Вантаж, що перевозиться, піддається впливу всіма відомими нам силами тяжіння і тертя. Не залишаються не задіяними й інерційні сили.

У процесі торкання вантажного автотранспорту через зміну його швидкості спостерігається сповзання тяжкості назад. При гальмуванні спрацьовує зворотне прискорення, і вантаж прямує до кабіни водія. Як тільки водій входить у поворот, вихідна прямолінійна траєкторія руху автомобіля змінюється. Наслідком такого відцентрового прискорення буде бічне усунення вантажу.

Розглядаючи силу тяжкості можна скасувати її вертикальну притискну здатність по відношенню до складової, що транспортується. Хоча інерційна сила і виявляє протидію гальмування та прискорення, все ж таки її недостатньо для утримання вантажу в безпечному положенні. Зберегти необхідне становище основи – функція сили тертя. Закріплення буде найбільш ефективним, якщо поверхні вантажної платформи та вантажу відрізняються деякою шорсткістю. Ковзаючі поверхні ускладнюють проблему.

Очевидно, що все не так просто. У цьому складні умови перевезення вантажів вимагають нескладних систем фіксації. Які основні принципи?

Фіксація із геометричним замиканням. Такий спосіб дозволить вантажу зберегти свою нерухомість при виконанні певних умов. Кожна вантажна одиниця має щільно прилягати одна до одної та бортів вантажного відсіку. Він вміщує основу, що перевозиться у свої природні межі без будь-яких істотних зазорів, сумарне значення яких входить в межу декількох сантиметрів. Така межа допускається.

Розглянемо і другий спосіб. Між вантажем і поверхнею, де він розміщується, виникають сили тертя. Їх можна посилити, використовуючи принцип силового замикання. Товар, що перевозиться, найбільш сильно притискається до вантажної поверхні. Стропувальні засоби забезпечують потрібний тиск, і вантаж займає нерухоме становище.

Елементи фіксації кузова – важливі деталі у складній системі, за якою влаштований вантажний автомобіль. Все в цій системі націлено на безпеку водія, вантажу і самої машини. Чи можна заперечувати важливість кронштейна рами і безпосередньо пружини кронштейна? Чи можна знехтувати утримувачем системи фіксації кузова? Відповіді на ці риторичні питання однозначні. Автофурнітура для вантажних автомобільних фургонів має відрізнятися якістю – показником, без якого функціонування будь-якої техніки не може бути нормальним.

Компанія «Комтранс Україна» – розумне рішення для непростих завдань. У темі вантажного автотранспорту якісні показники кріпильних пристроїв особливо важливі, і наша компанія робить на цьому акцент. Вузли кріпильної конструкції під дією інерційних сил піддаються додатковому силовому впливу. Пропоновані Вам максимально міцні деталі та елементи кріплення стануть гарантією надійної фіксації. При цьому варто пам’ятати про правильне розміщення вантажу, коли враховується як факт його нерухомості, так і відповідність плану розподілу навантажень.