Що робити, якщо аналіз показує, що кількість антистрептолізину знаходиться за межами норми

Перенесені інфекції можуть мати тяжкі наслідки, що виявляються з часом. Стрептококові варіанти небезпечні своїми ускладненнями у вигляді ревматичної лихоманки, артриту та інших захворювань. Ці явища можуть виникати якщо антистрептолізин вище норми.

Показання для аналізу

Проведення процедури необхідно, щоб визначити рівень антитіл до стрептолизу O. Це токсин, він виникає під час розвитку стрептококової інфекції і має високу імуногенність. В результаті в крові людини з’являється велика кількість специфічних антитіл, якими можна визначити нещодавно перенесене захворювання.

Вироблення імунною системою людини антитіл починається через 1-2 тижні після початку хвороби, максимум досягає через 4-6 тижнів. Збереження становить кілька місяців, тому аналіз можна проводити тривалий термін через кожні два тижні, щоб зрозуміти динаміку зміни кількості антитіл у крові.

Стрептокок, який провокує появу антитіл, є патогенною бактерією. Він може викликати поверхневі ураження ділянок тіла, і мати глибоке проникнення, викликаючи безліч запальних захворювань різного ступеня тяжкості. До групи ризику входять діти та люди похилого віку, часто такою інфекцією уражаються наркомани.

Серед ранніх ускладнень, спричинених стрептококом, виділяють гнійні запалення типу отитів, синуситів, абсцесів, серед пізніх – ревматичну лихоманку, васкуліт. Діти можуть викликати неврологічне розлад.

Необхідно враховувати, що результат аналізу не можна сприймати як діагноз і на його підставі проводити лікування. Це матеріал для лікарського вивчення, коли лікар видає свій висновок і визначає курс.

Значення

Результати аналізу надаються як кількісної оцінки. Вона може коливатися залежно від віку, у дітей є вищою. Проведення процедури визначення АСЛ-О знадобиться для точного підтвердження наявності стрептококової інфекції, якщо є зовнішні симптоми захворювань.

Під час проведення вивчення підвищення рівня може означати:

  1. Попередню інфекцію, що викликає такі захворювання, як ангіна, хронічний тонзиліт, скарлатина, бешиха, піодермія, остеомієліт та інші.
  2. Прояв ускладнень після перенесених хвороб, якщо організм ослаблений.
  3. Якщо підвищення невелике, це може бути свідченням безсимптомного перебігу хвороби, або розвитку реактивного артриту.
  4. Якщо рівень знижується, це явний ознака одужання людини.