Сонячна система для дому: що потрібно врахувати при виборі

Як вибрати сонячні батареї — комплект для дому, ціна, особливості підбору потужності, як досягти максимальної продуктивності і як уникнути зайвих втрат

Як зробити так, щоб сонячна система для дому виявилася максимально ефективною та продуктивною? Насамперед необхідно визначитися з тим, якого результату необхідно досягти у підсумку — повна незалежність від зовнішніх постачальників енергії або значне скорочення витрат на оплату електрики. Кожне із завдань має своє рішення і, відповідно, потребує різних за обсягом капіталовкладень.

Сонячна електростанція для дому 4 кВт під ключ: ціна та перспективи використання

Комплектація сонячної електростанції залежить від тих завдань, які хоче вирішити її власник:

  1. Мережева СЕС — дозволяє суттєво заощадити на оплаті електроенергії шляхом використання електрики власної генерації. В цьому випадку потужність підбирають так, щоб у моменти найбільшої генерації обсяги електроенергії, виробленої СЕС, не перевищували власного споживання. Інакше доведеться технічними засобами обмежувати вироблення електроенергії. А отже власник СЕС сплатить за потужність, яка фактично не використовуватиметься. Така станція працюватиме лише при підключенні до зовнішньої енергосистеми, в комплект входять: сонячні панелі, інвертор, системи кріплення, кабелі.
  2. Автономна СЕС — здатна забезпечити енергопостачання будинку без підключення до зовнішньої енергосистеми. При цьому потужність сонячної електростанції підбирають так, щоб генерації електроенергії вистачило на покриття власного споживання, і для зарядки акумуляторів. У комплект станції входять: сонячні панелі, інвертори, здатні перетворювати постійний струм на змінний з точним підтриманням частоти, системи кріплення, а також акумулятори для накопичення та зберігання електроенергії. Саме вони призводять до суттєвого подорожчання сонячної електростанції та, як наслідок, збільшення часу її окупності.

Як приклад розглянемо мережеву сонячну електростанцію для будинку 4 кВт, під ключ ціна проєкту становитиме близько 72 тисяч гривень (при курсі 39,5 гривень за долар та чинному тарифі на електроенергію для приватних домовласників). Показники можуть коливатися в залежності від району, де СЕС буде встановлена — на півдні обсяги генерації будуть вищими, на півночі — нижчими, але різниця не буде більше ніж 10%.

Встановлення СЕС потужністю 4 кВт дозволить власнику:

  1. Середню щомісячну економію на оплаті витрат на електроенергію шляхом використання електрики власної генерації близько 700 гривень, за рік — близько 8,5 тисяч гривень.
  2. Термін окупності СЕС 4 кВт, що працює на покриття власного споживання близько 8-9 років.
  3. За 30 років експлуатації фотоелектричне обладнання потужністю 4 кВт орієнтовно принесе своєму власнику прибуток у районі 245 тисяч гривень.

Автономна сонячна система для будинку https://raytonsun.io/ буде у 2-3 рази дорожче, тут все залежатиме від місткості акумуляторної групи — чим вона більша, тим довше СЕС може бути автономним, але тим дорожче обійдеться обладнання.