Як відбувається монтаж монтаж відеонагляду: правила роботи

Система відеоспостереження може вберегти від багатьох небезпек. Загальновідомий факт: установка відеокамер багаторазово знижує ймовірність крадіжок, псування майна і конфліктів. Якщо ж неприємна ситуація сталася, записи з камер допоможуть встановити істину. Офіс, магазин, приватне господарство — монтаж відеонагляду обов’язковий практично скрізь.

Правило

Самостійно систему відеоспостереження краще не встановлювати. Монтаж варто довірити профі: вони встановлять компоненти системи без помилок і подбають про належний рівень захисту. Самостійна установка можлива, якщо мова йде про аналогових камерах, цифрові набагато складніше і вимагають більш детальної настройки.

Але монтаж-менше половини справи. Потрібно підібрати відеокамери. Для різних зон часто підбирають різні камери, адже пристрої дуже відрізняються характеристиками: дозволом, кутом огляду, можливістю його налаштовувати. Купольні камери, які встановлюються на стелі, дають найбільший огляд. А ще є підсвічування для нічної зйомки, вбудовані датчики руху та інші корисні функції.

Щоб система відеоспостереження працювала коректно, її треба спроектувати. Проект теж краще залишити на відкуп професіоналам. Вони розрахують кількість камер, їх параметри, розміщення, скажуть, скільки піде кабелю. Грамотно спроектована система відеоспостереження не має сліпих зон — у важливих місцях, принаймні — надійно передає дані і стійка до злому.

Рада

Системи відеоспостереження простіше купувати готовими комплектами. У них крім камер входять: відеореєстратор, жорсткий диск або окремі накопичувачі для кожної камери, Кабелі, кріплення. Кабель-канали або гофру для захисту кабелю від пошкоджень і навколишнього середовища зазвичай доводиться докуповувати, але навіть так набір зручніше. І дешевше: окремо компоненти коштуватимуть дорожче навіть якщо їх замовити через інтернет.

Камери для приміщень і вулиці сильно відрізняються. Вуличні герметичні, захищені від опадів і пилу, витримують широкий діапазон температур. І дорожче, звичайно. Використовувати внутрішні камери для зовнішньої установки не можна. Підбираючи відеокамери для вулиці, варто звертати увагу на клімат, враховувати максимуми температури і типові погодні умови.

У системи відеоспостереження є юридичний аспект. На своїй території (Приватний будинок) можна знімати що завгодно — якщо всі мешканці знають про існування камер. При зйомці в комерційних приміщеннях, громадських місцях потрібні сповіщають таблички, а співробітники повинні підписати угоду про збір персональних даних. В іншому випадку на людину, яка встановила камери, легко подати до суду.