Роль підвіконня в інтер’єрі

Віконні підвіконня — обов’язковий елемент будь -яких житлових або нежиткових приміщень. Однак вони приділяють мало уваги, хоча саме вони допомагають робити акценти та підкреслювати стиль кімнати.

Сучасні підвіконня виготовлені з пластини MDF, дерева, пластику, натурального та штучного каменю. Кожен тип підвіконня має свої характеристики та вимоги до догляду. Отже, дерев’яні підвіконня вікон сухі і тріснуються, якщо вони постійно контактують з водою, а пластикові бояться великих навантажень. Щоб зробити підвіконня більш міцним і мінімізувати можливі проблеми, рекомендується використовувати підкладку з порцелянової плитки, керамічну плитку і навіть мозаїку. Так, так, мозаїку можна викладати не тільки на підлогу або стіни, але і на підвіконні. Це буде виглядати особливо гармонійно на кухонних підвіконнях у поєднанні з яскравою кольоровою гамою кімнати.

Вибір матеріалу для підвіконня значною мірою визначається інтер’єром, адже в кімнаті все повинно бути гармонійним. Дерев’яні підвіконня вікон або підвіконня пластику або МДФ з поверхнею, імітуюча деревина.

Якщо стіни кімнати викладені плитками, краще віддати перевагу віконним підвіконням каменю, який збігається в кольорі з підлогою, але кольорова гама стін та підвіконня може протиставляти між собою. Це зробить кімнату більш оригінальною та витонченою.

Що стосується розміру підвіконня, то деякі суворі вимоги не існують. Зазвичай для розміру відкриття вікна — не більше 15 см з кожної сторони конструкції. Однак можуть бути й інші рішення. Отже, для закоханих вирощуваних квітів широкий підвіконня з випинанням є більш підходящим, на якому можна влаштувати велику кількість горщиків.

У статті про фотографії представлені приклади творів московського регіону Каменсіті.