Як найняти хорошого директора і з яких причин можна звільнити спеціаліста

Директор (керівник) є головною особою на підприємстві, так як на нього лягає відповідальність за підпис договорів, збереження важливих документів або інформації. Також нерідко керівник виступає у ролі матеріально-відповідальної особи. При виникненні ситуації при якій керівник має покинути своє крісло, можливі наслідки та серйозні проблеми. Особливо ситуація погіршується, коли особа, яка ще нещодавно була головною, відмовляється вирішувати питання мирним шляхом. Якщо з цього приводу потрібно отримати головну інформацію, можна дізнатися більш на zkg.ua/kak-pravylno-nanymat-y-uvolnyat-rukovodytelya-predpryyatyya.

Особливості найму директора

Відповідно до Господарського Кодексу будь-яке підприємство є самостійним суб’єктом. Створення якого відбувається місцевим самоврядуванням чи органами влади. Мета здійснення організації полягає в виконанні наукової, виробничої, торгівельної чи інших різновидах діяльності.

Як правило, найвищим органом на підприємстві являється збір засновників, а виконавцем виступає директор. Тому і рішення про прийняття або звільнення з посади, приймається виключно збором засновників підприємства.

Оформлення на роботу керівника здійснюється на підставі написаної ним заяви про прийняття. Після чого готується відповідний наказ та підписується контракт, з певними умовами та обов’язками. Термін контракту, також оговорюється заздалегідь, перед підписанням з обох сторін.

Причини, по яким він може бути звільнений

Окрім контракту, в якому прописані детальні умови, при яких директора буде звільнено з посади, є різні обставини. Серед яких:

  • закінчився строк дії контракту, а новий не підписаний;
  • недотримання умов, прописаних в контракті;
  • призупинення строку дії контракту за вимогою власника підприємства;
  • порушення посадових обов’язків, внаслідок чого робітники не отримали заробітну плату або її частина становила менше за мінімально встановлену;
  • прийняття на роботу близьких родичів, які безпосередньо підпорядковуються директору;
  • вчинення аморальних дій, знаходячись на роботі, що суперечить підписаному контракту та подальшому виконання робочих обов’язків;
  • за вимоги профспілки, якщо було порушення прав робітників зі сторони керівника, відносно праці;
  • звільнення за власним бажанням керівника, в разі знаходження іншої роботи чи порушення умов контракту зі сторони власника.