Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Які документи необхідні для оформлення розлучення: їх перелік

Розлучення часто є наслідком сімейного життя, коли внутрішні протиріччя між подружжям досягають критичного стану. В цьому випадку процес розставання регулюється законодавчими актами, і вимагає строго дотримання всіх процедур. Для розуміння особливостей подібної дії, варто дізнатися докладніше на https://razvod-online.com.ua/ru/blog/document-dlya-razvoda.html всю інформацію, що стосується даної теми. Існує два варіанти розлучення в залежності від складу сім’ї.

Розлучення через ЗАГС

Даний варіант допускається якщо в сім’ї немає неповнолітніх дітей. В цьому випадку оформляти процедуру можна за місцем проживання подружжя. Також такий варіант допускається якщо в сім’ї є неповнолітні діти належать дружині або чоловікові від попередніх шлюбів, але офіційно вони не були усиновлені або удочерені іншою стороною .

Процес регулюється Сімейним кодексом України. По ньому потрібно виконати наступні дії:

  1. Скласти заяву про розірвання шлюбу, де кожна сторона вказує причини даного процесу. Подаватися документ може в ЗАГС за місцем реєстрації подружжя або одного з членів пари.
  2. При візиті в ЗАГС потрібна наявність паспортів і свідоцтва про шлюб.
  3. Після прийому заяви, на роздуми дається місяць, після чого відбувається оформлення процедури і видається відповідний документ.

Якщо пара помирилася, роздумала розлучатися, то заяву можна забрати без необхідності будь-яких виплат.

Розлучення через суд

При наявності дітей, непримиренних протиріч при розділі майна, якщо одна зі сторін не бажає розривати шлюб, потрібно звернення до суду. У цьому випадку необхідні наступні документи:

  1. Два примірники позовної заяви, при небажанні однієї сторони, можна обмежитися документом від ініціатора розлучення.
  2. Квитанція про оплату судового збору.
  3. Копії або оригінали паспортів заявників, свідоцтва про шлюб та народження дітей.

У заяві вказуються всі відомості про подружжя, дітей, описуються умови утримання потомства, хто і в якому розмірі повинен платити аліменти. Вказуються умови в житті в шлюбі, причини, що викликали рішення про розірвання. Обов’язково детально визначаються всі обставини і доводи, що призвели до розлучення. Окремо перераховуються умови, які будуть забезпечені дітям, що залишаються з батьком або матір’ю за рішенням суду.

На роздуми також дається місяць. Якщо сторони не приходять до згоди, то виноситься судове рішення, яке є обов’язковим для всіх.